Nauka w klasie Post-Graduate

01. Jaka jest różnica między Post-Graduate a Postgraduate?

Termin "Postgraduate Studies" oznacza studia podyplomowe, które dostępne są dla osób z tytułem licencjata (bachelor's degree). Studia takie prowadzi uniwersytet lub college. Natomiast termin "Post-Graduate Studies" oznacza klasę pomaturalną w liceum (w USA lub Kanadzie).

02. Jaki jest zakres edukacji w klasie Post-Graduate?

Nauka w klasie pomaturalnej przypomina typową naukę w klasie licealnej. Możesz wybierać przedmioty, których chcesz się uczyć. Zazwyczaj wybierasz tutaj te, które przydadzą Ci się na studiach lub w dostaniu się na wymarzony kierunek studiów. W klasie Post-Graduate możesz tylko poprawić oceny z wybranych przedmiotów lub/i zdobyć dodatkowe punkty za naukę nowych przedmiotów (tym samym zdobyć większą liczbę tzw. "kredytów", czyli punktów na świadectwie końcowym). Możesz także uczyć się dodatkowych przedmiotów, które często nie są dostępne dla uczniów klas licealnych (np. Biznes i Przedsiębiorczość), które prowadzone są na poziomie uniwersyteckim.

03. Jakie korzyści daje polskim uczniom klasa Post-Graduate?

Rekrutacja na studia w USA i Kandzie rozpoczyna się na początku roku szkolnego - wtedy, gdy Ty przygotowujesz się do polskiej matury. Nie masz więc czasu przygotować się do egzaminów i wymogów rekrutacyjnych za granicą. Dzięki rocznej nauce w klasie Post-Graduate poprawisz znacząco swój angielski. Będziesz uczył(a) się przedmiotów, które potrzebne będą w Twojej rekrutacji na studia wyższe (poznasz doskonale niezbędne słownictwo w j. angielskim). Co najważniejsze, przygotujesz się do zdania egzaminów SAT (lub/i ACT) oraz TOEFL, których wyniki są kluczowym czynnikiem decydującym o przyjęciu na studia w USA lub Kanadzie. Ponadto, w klasie Post-Graduate będziesz korzystał(a) z doradztwa zawodowych konsultantów akademickich, którzy corocznie pomagają setkom uczniom dostać się na najlepsze uniwersytety.

04. Czy mam szansę na stypendium uniwersyteckie w USA lub Kanadzie?

Tak. Dzięki nauce w klasie Post-Graduate w liceum masz identyczne szanse ubiegać się o stypendium akademickie lub sportowe - na równi z amerykańskimi i kanadyjskimi uczniami. Dzięki temu znacząco zwiększają się Twoje szanse przyjęcia na dobre studia w USA i Kanadzie!

05. Czy po roku nauki Post-Graduate mogę podjąć studia w Polsce lub Europie?

Tak. Posiadasz polską maturę, dlatego możesz aplikować na dowolne studia w Polsce - na równi z innymi absolwentami polskich LO. Jeśli zdecydujesz się na studia w jednym z krajów europejskich, wtedy również możesz aplikować na podstawie polskiej matury, tyle że Twoje przygotowanie do studiów będzie znacznie lepsze a Twoje szanse przyjęcia na dobrą uczelnie - znacznie wyższe (biegłość w języku angielskim, znajomość tematycznego słownictwa, dodatkowe kwalifikacje itp.)