Proces rekrutacji .

 • 1. Skontaktuj się z nami

  Odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy Ci kilka liceów dopasowanych do Twoich oczekiwań, zainteresowań, planów akademickich na przyszłe studia oraz budżetu Twojej rodziny.
 • 2. Rozmowa ze szkołą

  Gdy wstępnie wybierzesz już kilka szkół, umówimy Cię i Twoich rodziców na niezobowiązującą rozmowę z przedstawicielami każdej z nich (poprzez Skype). Opowiedzą Wam o edukacji w tych liceach i odpowiedzą na każde pytanie. Po rozmowie będziecie mogli zdecydować się na daną szkołę lub nie. To całkowicie bezpłatna, niezobowiązująca konsultacja bezpośrednio u źródła – w dziale rekrutacji Twojego przyszłego liceum!
 • 3. Wniosek rekrutacyjny

  Gdy wybierzesz już najlepszą dla siebie szkołę, wynegocjujemy dla Ciebie największą pomoc finansową, jaka będzie w niej dostępna. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces rekrutacji!
 • 4. Rozmowa rekrutacyjna

  Na Skype’ie opowiesz o sobie w drugiej, luźnej rozmowie rekrutacyjnej. Jeśli Twoja znajomość j. angielskiego nie jest biegła, szkoła zakwalifikuje Cię dodatkowo do programu ESL. Część liceów wymagać będzie także zdania testu z j. angielskiego (np. przez Internet) a nieliczne również testu OLSAT lub SSAT.
 • 5. List z gratulacjami

  Na koniec szkoła przyśle Twoim rodzicom gratulacje z okazji przyjęcia Cię na nowy rok szkolny, a my pomożemy Ci w uzyskaniu odpowiedniej, wieloletniej wizy studenckiej.
 • 6. Zaplanuj podróż

  Na tym etapie możesz już rezerwować bilety lotnicze. Nie zapomnij spakować wygodnych kapci 🙂 W internacie bardzo Ci się przydadzą!

Wymagania .

Każde liceum z internatem ma inną procedurę rekrutacyjną – jak poniżej.

 • O przyjęciu do części szkół decyduje jedynie rozmowy kwalifikacyjnej poprzez Skype. Po przyjeździe do szkoły uczniowie zdają test kwalifikacyjny, na podstawie którego dobierany jest im poziom nauczania każdego z przedmiotów.

 • Inne szkoły wymagają napisania testu wstępnego (zazwyczaj z j. angielskiego i/lub matematyki), co możesz zrobić w Polsce pod nadzorem naszego konsultanta.

 • Jeszcze inne szkoły oczekują zdania w Polsce jednego ze standardowych testów z j. angielskiego - np. TOEFL iBT (przez Internet), TOEFL Junior lub DuoLingo (przez internet).

 • Są również szkoły wymagające dodatkowego egzaminu SSAT, który w Polsce corocznie organizuje Ambasada USA. Zazwyczaj warunkiem przyjęcia do liceum jest uzyskanie dobrego wyniku z tego testu.

Tym samym zawsze znajdzie się szkoła dla Ciebie – niezależnie od tego, jaki reprezentujesz poziom znajomości j. angielskiego.

Pamiętaj, że w liceum sam(a) wybierasz przedmioty, których chcesz się uczyć. Możesz więc wybrać program ESL (English as a Second Language – Angielski jako drugi język), dzięki któremu nie szybko nadrobisz zaległości językowe i nie będziesz miał(a) żadnych opóźnień w nauce pozostałych przedmiotów szkolnych. Więcej o ESL na stronie: Angielski jako drugi język (ESL).

Dokumenty potrzebne w rekrutacji .

Ubiegając się przyjęcie do szkoły trzeba przygotować poniższe dokumenty w j. angielskim (część z nich wymaga tłumaczenia przysięgłego).

 1. Twoje świadectwa szkolne z ostatnich 2 lat (oraz później również za obecny rok szkolny).
 2. Krótki esej na wskazany temat, który samodzielnie napiszesz na formularzu rekrutacyjnym danego liceum.
 3. Opinie nauczycieli (j. angielskiego, matematyki, dyrektora szkoły) na Twój temat. Zazwyczaj każde liceum ma tutaj własne formularze, które należy przekazać pedagogom do wypełnienia.
 4. W przypadku ubiegania się o pomoc finansową potrzebne będą zaświadczenia o zarobkach obojga Twoich rodziców (wystawione przez ich pracodawców) oraz potwierdzenie finansowe z banku; czasami również inne dokumenty.
 5. Karta Twoich szczepień.
Najnowsze artykuły na blogu:
Relacje uczeń-nauczyciel za granicą?

Szkoły za granicą znacząco różnią się od polskiego liceum. Z jednej strony Twoje koleżanki i Twoi koledzy będą znacznie bardziej...

Rodzaje wiz dla uczniów szkół w USA

Uczniowie wybierający się do liceum w USA mogą ubiegać się o jeden z 2 rodzajów wiz: Wiza J-1 jest dla osób korzystających z...

Rodzaje testów z języka angielskiego w rekrutacji do liceum za granicą

Wśród wymogów rekrutacyjnych do liceum z internatem za granicą zazwyczaj jest jakiś standaryzowany (uznany międzynarodowo) test z języka angielskiego (choć część...